Разонода

Ване Цветанов ја соблече блузата во живо, а под неа носеше маица со Груевски зад решетки

Цветанов во емисија на Алфа се соблече во маица на која го имаше ликот на Никола Груевски како стои зад решетки во затвор.

Во емисијата Ване Цветанов порачува дека Договорот со Грција, односно глас ЗА во недела е глас за затвор на криминалците, а со одлука да се бојкотира, значи спас од одговорност на криминалците.

loading...

„Играта со референдумот и бојкотот е тоа. Да бидат спасени криминалците од одговорност. Пробуваат на кукавички начин да одат на варијантата бојкотирам“, изјави Цветанов во емисијата, а подоцна извади и маица од бојкотирам и порача дека е добра само за бришење под во студиото.

 

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close