Вести

Што носеше сопругата на Ѓорѓе Иванов на приемот кај Меланија Трамп?

Претстедателот Ѓорге Иванов заедно со својата сопруга Маја присуствуваше на приемот што Доналд Трамп го организираше за шефовите на делегациите на 73. Генерално Собрание на Обединетите Нации во Њујорк.

Претседател и првата дама на Македонија позираа покрај претседател на САД и неговата сопруга Меланија. Фотографијата од нивната средба беше објавена на профилот на Facebook на Иванов.

loading...

Првата дама на САД беше облечена во елегантен црн капут стегнат со сатенски ремен и високи птоептици, додека првата дама на Македонија носеше креација во смарагдно зелена нијанса и впечатлив црвен кармин.

За време на престојот во САД, 54-годишната прва дама на Македонија посети детска болница во Мичиген. За оваа пригода, таа избра црно-бел фустан  со должина до колена и црно сако додека целото издание го заокружи со елегантни црни чевли со ниски потпетици.

Па кое од овие две изданија на Маја ви се допаѓа повеќе?

 

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close