Uncategorized

Бојко Борисов: Ништо не е готово, му реков на Заев да не дава оставка

Ништо не е одлучено, само е одложено. Забележана е огромната работа што ја направиле колегите во Северна Македонија и Албанија.…

Се случи Божјо чудо – православен светец воскреснал бебе

Чудо на Свети Арсениј Пароски Прв ова чудо го објави отецот Дионисиј Табакис, во јауари 2018 година, кога по телефон…

Шилегов во опуштено издание – фармерки и „педерка“, социјалните мрежи горат

Можеби не ни е на сите пo ќеиф (што е и разбирливо), но мораме да признаеме дека нашиот градоначалник нема…

Нема пари за детето, а патува низ светот – таа му е најголем душман на Дарко Лазиќ, во болницата доаѓаше само за да види дали ќе преживее

Тетката на Дарко раскажа што правела Ана Севиќ додека биле во брак, но и како се однесува таа сега во…

Лепа Брена и Боба ја собраа цела естрада: Жељко и Јована, Саша Поповиќ, Ана Бекута…еве како помина прославата

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ вчера го прославија светиот Архангел Михаил во својот дом во Бежаниска коса и во друштво…

Македонската прва дама Маја Иванова на официјална средба со кралицата Ранија во Јордан

Македонската прва дама Маја Иванова и кралицата Ранија елегантни за средбата во Аман. Ѓорге Иванов и неговата сопруга Маја се…

Облачно и студено, попладне снег

Облачно и студено, попладне снег. Времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат…

Се огласи сопругата на Јанакиески: Тој никогаш не би избегал од семејството

Сопругата на Миле Јанакиески си ја отвори душата по определувањето мерка притвор. -Повеќе од две години Миле е жртва на…

ФОТО: Неверојатно убава – оваа Русинка ѝ е снаа на Индира

Пејачката Индира Радиќ неодамна стана баба. Нејзиниот син Северин стана татко. Имено, Северин и неговата долгогодишна партнерка, стапиле во брак…

Конечно некој му легна на душата: Еве која македонска пејачка секогаш изгледа светски според Сергеј (видео)

Неговата директна модна критика без влакна на јазикот, стана секојдневие за многумина познати на домашната јавна сцена. Некои знаат да…
Close
Close