Вести

Бранко Героски: Море марш таму, ви дадовме власт и видовме какви сте

Со каква леснотија некои луѓе ги отфрлат вредностите за кои некогаш заедно се боревме. Преку ноќ стануваат цензори и бедни…

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, има прашања до обвинителката Русковска, по протекувањето на дел од изјавата што Орце Камчев,…

Манчевски: Според кои стандарди ,,Инфомакс“ е медиум? Нема адреса, нема импресум, не се знае сопственоста…

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, по објавувањето на дел од исказот на Камчев за ,,Рекет“ на порталот…

Познат износот кој СЈО го плаќал за кирија Катица Јанева за луксузната куќа во Козле

400 евра месечно се давале за киријата на специјалната јавна обвинителка која е во притвор Катица Јанева за луксузната куќа…

Орце Камчев даде исказ пред Русковска за „Рекет”

Бизнисменот Јордан Камчев, кој обвини дека бил рекетиран од Бојан Јовановски -Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец, по што…

Од утре ќе се плаќа 100 денари на патарината кај Гевгелија

Нема да има веќе бесплатно поминување на патарината кај Смоквица – Гевгелиско која е целосно изградена, обележана со потребната сигнализација,…

Рахиќ: Мобилен во затворот Шутка се набавува за 200 евра

Телефон во затворот Шутка нелегално се набавува за 200 евра. Ова го вели директорот на истражниот затвор „Скопје“ во Шутка,…

Сугарески: Нема ниеден функционер на СДСМ вмешан во Рекет

Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична…

Зоки, кај се парите од Луј Витон ташната на Боки 13?

Случајот „Рекет“ продолжува да ја тресе Македонија Како да влегуваме во изборна сезона. Во центарот на Скопје се појавија графити…

Македонија гори, а Орце Камчев се лади на Банско

Катица одмара во Шутка, а Камчев на Банско. Македонија и сé е можно! Како што пренесуваат дел од македонските медиуми,…
Close
Close