Вести

Зоран Заев размислува за оставка, бил крајно разочаран од негативниот епилог во Брисел

Македонскиот премиер Зоран Заев сериозно размислува да си поднесе оставка откако веќе е речиси сигурно дека нема никакви шанси земјава…

Николовски: Зоран Заев во понеделник да си поднесе оставка и да одиме на избори

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во интервју за ТВ 21 рече дека недобивањето на преговори со ЕУ е одговорност на…

Рама: Направивме се што Брисел бараше од нас, доколку не добиеме датум тоа не значи дека Албанија потфрлила

Го направивме тоа што тие од нас го побараа да го направиме, изјави албанскиот премиер Еди Рама по средбата со…

Дејвид Сасоли: Треба да им кажеме „да“ на Северна Македонија и Албанија

Одлуката за отпочнување на преговорите со Северна Македонија и Албанија, климатските промени, реформи на ЕУ системот за миграции се темите…

Борисов: Европската унија ќе направи историска грешка ако ги одбие Скопје и Тирана

Северна Македонија и Албанија треба да добијат датум за преговори. Би се направила историска грешка ако не им допуштиме да…

Јанушев: Се освен чист датум за преговори е тотално фијаско на Заев

Онака како што најавивме пред неколку дена така и продолжуваме од денес среда 16 ти октомври почнуваме со отворање на…

Конечно познато што направил Боки 13 со парите што ги зел во „Рекет“

  Завршена е постапката за пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13-ка во случајот „Рекет“ што…

Глигорова открива: За 1300 денари, грагаѓни плаќаат и по 130 000 денари

Извршителите се вечерашната тема во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Ана Глигорова вели дека граѓаните се жртви на криминална…

Фросина Ременски не чувствува вина: Нема да поднесам оставка

Пратеничката Фросина Ременски во Кривичниот суд се произнесе пред судија на претходна постапка во врска со случајот „Рекет“. По еден…

Во моментов се апси татко му на Боки 13 кај стара Змија

Во моментов во тек е полициска акција по наредба на судот за обезбедување на Миле Јовановски, татко на Боки 13,…
Close
Close