Само за мажи

Некогаш беше најпосакувана жена во Југославија: Денеска повеќе не се занимава со глума, а изгледа уште подобро

За време во 80-тите, па се до почетокот на 90-тите, низ улогите во домашната кинематорграфија забележана е атрактивната актерка татјана…

Доаѓа голем и тежок празник: Значењето на Успение на Пресвета Богородица

Православната Црква на 28 август го празнува земниот крај на Пресвета Богородица и Нејзината смрт ја нарекува „Успение“ – раскошен…

Чичко Никола го видел пеколот: Оттогаш ги лекува и им помага на луѓето во Раштак

Овој возрасен мештанин со многу интересна животна приказна пред 48 години доживеал клиничка смрт, а потоа сиот свој живот го…

Се грижел за нив целиот живот, а потоа завршил во болница: Кучиња скитници го чекале пред вратата на болницата (Видео)

Бездомник од Бразил бил префрлен во локалната болница откако доживеал удар. Тој нема покрив над главата, но има најдобри пријатели…

Овие близначки се родија пред 22 години и беа сензација затоа што имаат различна боја на кожа – погледнете како изгледаaт денес!

Кога луѓето денес ќе ги видат заедно, никој не верува дека овие девојки се сестри. Но верувале или не, Луси…

Карлеуша беше луда по него, а тој ја откачи без пардон – и беше прва невозвратена љубов

Откако се појави на јавната сцена, популарната српска пејачка Јелена Карлеуша не престанува да биде во центарот на вниманието сегде…

И ја отвориле главата за да и го отстранат туморот, а откриле неочекуван гостин

На штотуку мажената Ракел Палма рекарите и соопштиле страшна вест – дека и откриле тумор на мозокот и дека скенерот…

За драгите луѓе кои прерано си заминаа од овој свет

Не постои ден да не помислиме на нив. Тие имаа огромно влијание на нашите животи, а збогувањето со нив е…

Не е само природата во прашање – Фатиме Фетаи има направено пластична операција

Фатиме Фетаи откри дека има направено операција на носот Фатиме Фетаи во документарецот на А1он зборува за нејзиниот приватен живот,…

ВИДЕО: Згрозувачка снимка од градинка – воспитувачка вика на дете и го пцуе

Уште една  згрозувачка снимка од градинка, воспитувачка вика на дете и го пцуе. Видео снимка од детска градинка во Хрватска,…
Close
Close