Разонода

Тијана Дапчевиќ со овој одговори им ја затвори устата на сите хејтери

Познатата пејачка Тијана Дапчевиќ реши да им одговори на хејтерите кои со денови ја напаѓаат пејачката, како и нејзината сестра,…

„КОЊСКО ЛИЦЕ“ – Трамп ја навреди Сторми, но таа не му остана должна

Американскиот претседател Доналд Трамп во вторник на Twitter, ја нарече „коњско лице“ порноактерката Сторми Даниелс, која тврди дека со него…

Згодната скопјанка откри кој и се допаѓа од „Задруга 2“

Македонката Елеонора Миљковиќ влезе во реалното шоу „Задруга 2“. Таа е единствениот претставник од Македонија во ова реално шоу. Во…

Свестете се навреме и научете да штедите – еве кои знаци упатуваат на тоа дека трошите премногу

Расфрлувањето со парите воопшто не е добра навика, без разлика колку и да ги имате. Најдобро е да направите свој…

Ване Цветанов ја соблече блузата во живо, а под неа носеше маица со Груевски зад решетки

Цветанов во емисија на Алфа се соблече во маица на која го имаше ликот на Никола Груевски како стои зад…

Овој Македонец порача Ајфон на старо преку Интернет, но непријатно се изненади кога од Карго му ја доставија пратката

Овие пораки ги објави едно момче на социјалните мрежи Имено, тој сакала да купи мобилен телефон и кога го порачал,…

Исус бил убиен на Охридското Езеро, а Библијата првично била напишана на старословенски јазик? Охрид е вистинскиот Еуросалим? Неверојатна приказна за Македонија и Македонците, Кадмо и Дионис

Ова е резултат од 20 годишно истражување на писателот Милош Линдро кој се посветил на украдената македонска историја и тајните…

Помолете се и замислете желба – прочитајте што треба да направите за да ви тргне на подобро

Македонската православна црква и нејзините верници денес го прославуваат денот на Светиот свештеномаченик Автоном. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар)…

Откако го отвори јајцето почна да плаче – таткото штом го здогледа ова веднаш повика полиција

Киндер јајцето на многумина им е омилен производ и нема дете на кое не му се допаѓа, особено поради играчките…

Сите знаеме какви се Русите, но кога ќе ги видите овие Русинки ќе останете без зборови – фотографии од кои ќе се запрепастите!

Русинките дефинитивно го заслужуваат првото место кога се во прашање селфи фотографиите на сите возможни и невозможни места Овие Русинки…
Close
Close