Вести

Бали-бег наскоро ќе стане татко? Цела Турција зборува дека неговата убава сопруга е бремена

Бурак и Фахрије кога им го поставија прашањето дали наскоро очекуваат бебе го дадоа следниот одговор кој ги изненади сите.

Откако познатиот турски пар Фахрије Евџен и Бурак Озчивит се венчаа минатата година, таблоидите постојано објавуваат гласини дека убавата избраничката на Бали-бег е бремена бидејќи тоа и го крева тиражот.

loading...

Но овој пат веста доаѓа од Хуриет, кој важи за сериозен медиум во Турција. Според нив, Фахрије е во втори месец од бременоста, и кога дознала од докторот за среќната вест, се расплакала од радост.

Бурак и Фахрије досега официјално не ја потврдиле, ни демантирале ваквата вест, но секогаш кога новинарите ќе ги прашаат дали очекуваат принова, тие одговараат „Да, сакаме да имам дете и тоа што побрзо“.

Но дали овој пат Фахрије навистина е бремена или не, набргу ќе се дознае. Впрочем бременоста не е нешто што може да се крие

Инаку, Бурак поради новата улога на Осман хан во новата серија мора да го промени имиџот. Тој ја пушта косата и брадата, но неговата промена им се допаѓа на сите, а најмногу на Фахрије: „Не јас немам ништо против. Бурак ми се допаѓа во секакво издание“, вели таа за турските медиуми.

 

Проблемите на Бали-бег

Турските медиуми неодамна пишуваа и дека Бали-Бег боледува од таканаречениот „синдром на согорување“, а неговата единствена потпора во моментов е токму неговата сопругата Фахрије Евџен која исто така минатата година помина низ многу тежок период.

Бали-бег неодамна одлучи и јавно да се огласи во врска со неговите проблеми и порача: „Да, во последно време се чувствувам депресивно. Потребен ми е одмор и секако во скоро време нема да ме видите како работам.“

Од истиот синдром боледуваше и неговата колешка Мерјем Узерли кога го напушти снимањето на „Сулејман Величествениот“.

 

 

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close