Month: March 2020

Вести

Чумата се шири – овие два града се новиот Вухан!

Вооружените сили бараат помош од НАТО Мадрид и Лондон се соочуваат со потешки размери на епидемијата од новиот корона вирус…
Вести

Докторка епидемиолог од Хрватска: „Ем сум вакцинирана, ем сум болна, и тоа и од корона и од грип!“

Верувале или не, но во нашето соседство, односно во Сплит, постои докторка која и покрај тоа што е вакцинирана против…
Вести

„Иако сум во ризичната група не се плашам – ова не е процес на масовно умирање“

Епидемиологот Лари Брилијант (75) кој во 2006 година го предупреди светот на пандемија, вели дека можеме да го победиме корона…
Вести

Конечно добри вести за корона вирусот од Италија: „Ова почна да делува!“

Италија во вторникот доби нови докази дека бројот на новозаразени се намалува благодарение на построгиот карантин. Овие мерки почнаа да…
Вести

Откриен е нов симптом од опасниот корона вирус? Еве кај кого се јавуваат

Покрај температурата, кашлањето и губењето здив, оториноларинголозите сега предупредуваат на уште еден симптом. Во прашање е губењето на чувството за…
Вести

Тајни документи откриваат завера поврзани со ширењето на новиот коронавирус

Тие ја шират идејата дека Евреите го создале новиот вирус за да можат да продаваат вакцини па затоа ги повикуваат…
Вести

Ѓорѓе од „Гранд ѕвезди“ е во лоша здравствена состојба – префрлен е во болница и ги чека резултатите од коронавирус

Ѓорѓе Давид минатиот петок допатува од Македонија и вели дека од тогаш кон семејството се однесува свесно. Тој не оди…
Вести

Учесник во „Парови“ заразен со корона вирус – еве каде се зарази!

Зоран Јаковљевиќ (58) попознат како Зоран Манијак, заразен е од коронавирус и се наоѓа во болница на лечење. Оваа информација…
Вести

Карлеуша тајно го снимаше сопругот: таа лежи на креветот, тој на подот – погледнете што прават додека се во карантин

Карлеуша се наоѓа во својата вила си ќерките и Душко Познатата пејачка бидејќи ги откажа сите настапи заради корона вирусот,…
Вести

Прва жртва меѓу докторите на Балканот од коронавирусот – почина гинеколог од Ниш

Докторката е четврта жртва од корона во Србија Гинеколог од Ниш, Биљана Натиќ Љумовиќ (59), почина од последиците од заразата…
Close
Close