Month: October 2019

Вести

Рама: Направивме се што Брисел бараше од нас, доколку не добиеме датум тоа не значи дека Албанија потфрлила

Го направивме тоа што тие од нас го побараа да го направиме, изјави албанскиот премиер Еди Рама по средбата со…
Вести

Дејвид Сасоли: Треба да им кажеме „да“ на Северна Македонија и Албанија

Одлуката за отпочнување на преговорите со Северна Македонија и Албанија, климатските промени, реформи на ЕУ системот за миграции се темите…
Вести

Борисов: Европската унија ќе направи историска грешка ако ги одбие Скопје и Тирана

Северна Македонија и Албанија треба да добијат датум за преговори. Би се направила историска грешка ако не им допуштиме да…
Хороскоп

Какви се скорпиите

Скорпиите се едни од најмирните и најопуштените хороскопски знаци Скорпијата е олицетворение на мирното и опуштеното и нејзиното однесување во…
Хороскоп

Еве зошто Биковите имаат најголемо трпение од сите

Трпението е потребно во многу аспекти во нашиот живот, особено во овие стресни времиња. И покрај тоа што Биковите се…
Вести

Јанушев: Се освен чист датум за преговори е тотално фијаско на Заев

Онака како што најавивме пред неколку дена така и продолжуваме од денес среда 16 ти октомври почнуваме со отворање на…
Вести

Конечно познато што направил Боки 13 со парите што ги зел во „Рекет“

  Завршена е постапката за пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13-ка во случајот „Рекет“ што…
Вести

Глигорова открива: За 1300 денари, грагаѓни плаќаат и по 130 000 денари

Извршителите се вечерашната тема во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Ана Глигорова вели дека граѓаните се жртви на криминална…
Вести

Фросина Ременски не чувствува вина: Нема да поднесам оставка

Пратеничката Фросина Ременски во Кривичниот суд се произнесе пред судија на претходна постапка во врска со случајот „Рекет“. По еден…
Вести

Во моментов се апси татко му на Боки 13 кај стара Змија

Во моментов во тек е полициска акција по наредба на судот за обезбедување на Миле Јовановски, татко на Боки 13,…
Close
Close