Year: 2019

Uncategorized

Бојко Борисов: Ништо не е готово, му реков на Заев да не дава оставка

Ништо не е одлучено, само е одложено. Забележана е огромната работа што ја направиле колегите во Северна Македонија и Албанија.…
Вести

Зоран Заев размислува за оставка, бил крајно разочаран од негативниот епилог во Брисел

Македонскиот премиер Зоран Заев сериозно размислува да си поднесе оставка откако веќе е речиси сигурно дека нема никакви шанси земјава…
Таблоид

Психолозите загрижени поради опасниот тренд што го шират Кардашијанките

Во прашање е феномен за кој покрај Кендал Џенер виновни се и други познати фаци, а е познат под името…
Таблоид

Вељко Ражнатовиќ реши да скокне во тавче – Цеца во еуфорија, ќе си добие снаа

Свадбата е закажана за 24 ноември Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца и Аркан Ражнатовиќ, на 24 ноември ќе се ожени…
Таблоид

Јасна порано беше симбол на убавината, а сега не личи на себе – нема да ја препознаете

Неверојатна промена поради пластичните операции Познатата пејачка Јасна Миленковиќ Јами некогаш беше симбол на убавината, но сега и нејзините обожаватели…
Таблоид

Снаата на Брена искрено за подарокот што го доби – „Тоа е најубавото нешто што некогаш сум го добила!“

Снаата на Брена отворено за својата роденденска прослава Александра Пријовиќ неодамна го прослави својот 24 роденден. Таа истата вечер имала…
Таблоид

„Не сум самохрана мајка. Имав среќа да изберам добар татко за моите деца“ – Емина искрено за новиот љубовник, но и за поранешниот …

Досега речиси никогаш не зборувала за својот приватен живот Пејачката Емина Јаховиќ откако се разведе од својот сопруг, познатиот турски…
Вести

Николовски: Зоран Заев во понеделник да си поднесе оставка и да одиме на избори

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во интервју за ТВ 21 рече дека недобивањето на преговори со ЕУ е одговорност на…
Вести

Рама: Направивме се што Брисел бараше од нас, доколку не добиеме датум тоа не значи дека Албанија потфрлила

Го направивме тоа што тие од нас го побараа да го направиме, изјави албанскиот премиер Еди Рама по средбата со…
Вести

Дејвид Сасоли: Треба да им кажеме „да“ на Северна Македонија и Албанија

Одлуката за отпочнување на преговорите со Северна Македонија и Албанија, климатските промени, реформи на ЕУ системот за миграции се темите…
Close
Close