Таблоид

Јасна порано беше симбол на убавината, а сега не личи на себе – нема да ја препознаете

Потполно непрепознатлива поради бројните пластични операции

Неверојатна промена поради пластичните операции

Познатата пејачка Јасна Миленковиќ Јами некогаш беше симбол на убавината, но сега и нејзините обожаватели коментираат дека потполно се променила поради пластичните операции на своето лице.

loading...

Миленковиќ денес има 49 години, но изгледа многу поразлично од она кога беше на врвот на својата кариера. Таа гостуваше во една емисија, а многумина беа изненадени од нејзината трансформација.

Интересно е тоа што пејачката и покрај тоа што медиумите пишуваа дека ги затегнала очните капаци и ги средила усните и јаболчиците, постојано го негираше тоа. Таа порано тврдеше дека нема коригирано ништо на себе и не сакаше да признае дека направила промени.

„Не е точно дека имам направено операции, но ви благодарам што мислите дека изгледам помладо“, изјави Јами своевремено.

Фото: ТВ Пинк

Што се однесува пак, до нејзиното тело, можеме да видиме дека одлично се носи и во петтата деценија.

Токму поради својата беспрекорна форма порано беше прогласувана и за една од најубавите пејачки на естрадата.

Loading...
Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close