Вести

Ѓорѓе од „Гранд ѕвезди“ е во лоша здравствена состојба – префрлен е во болница и ги чека резултатите од коронавирус

Познатиот пејач откако се врати од Македонија е во лоша здравствена состојба

Ѓорѓе Давид минатиот петок допатува од Македонија и вели дека од тогаш кон семејството се однесува свесно.

Тој не оди во станот во кој живеат ќерката и сопругата, туку се наоѓаат исклучиво пред нивната зграда.
Беше во посета на Македонија претходниот петок.

loading...

Во Гевгелија бил со градоначалникот кога ги добил првите информации за вирусот.

На време се вратил во неговата земја, но изгледа тоа не го зачува од она од што се чувал цело време.

Имено, тој објави дека е во лоша здравствена состојба и дека има воспаление на градите.

„Трет ден сум во болница. Прво на инфективна. Денес сум префрлен на пулмологија. Имам воспаление на градите. Ги чекам резултатите од тестот за коронавирус. За никаде сум. Силен сум, но ќе ви се јавам штом ќе ги добијам резултатите. Чувајте се луѓе, и бог да ве чува!“

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close