Таблоид

Уште една од нашите најубави манекенки е во блажена состојба (фото)

Идните родители во моментов живеат во Белград

Шармантната манекенка и поранешна водителка на Бекстејџ, Симона Станковска наскоро ќе се оствари во улога на мајка.

Манекенка која има освоено повеќе награди за убавина и има учествувано во бројни ревии и едиторијали, веќе некое време живее во Белград заедно со својот партнер. Но откако е во блажена состојба ретко објавува фотографии на социјалните мрежи. Како што пренесуваат дел од македонските медиуми, и покрај бременоста, парот во овој момент не планира свадба, туку само голема веселба која, најверојатно, ќе ја направат откако Симона ќе се породи.

loading...

 

Манекенката заедно со својот партнер е на одмор во Италија, а пораѓањето планираат да се случи во Скопје.

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close