Вести

Учесник во „Парови“ заразен со корона вирус – еве каде се зарази!

Уште еден познат лик заразен од новиот вирус

Зоран Јаковљевиќ (58) попознат како Зоран Манијак, заразен е од коронавирус и се наоѓа во болница на лечење.

Оваа информација за Курир ја потврди неговиот колега, пејачот Ера Одјаниќ.

loading...

„Многу ми е жал за Зоран. Слушнав дека не му е добро. Се зарази некаде кај Ваљево, пееше на некоја прослава и тамо беа луѓе од Италија кои му го пренесоа вирусот. Тој сега е во болница на лекување пренесува „Еспресо“.

Зоран Манијак на пошироката јавност познат е како учесник на петата сезона во познатото ријалити „Парови“.

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close