Вести

Страшна трагедија! Срцето на малата Наталија (8) не издржа – девојчето почина седум дена по нејзиниот брат Вељко

Сообраќајна несреќа која го растажи целиот регион

По една недела тешка борба, осумгодишната Наталија Стојковиќ од Велика Плана, Србија, ја изгуби битката и почина од повредите добиени во тешката сообраќајна несреќа во која животот го изгуби и нејзиниот три години постар брат, Вељко.

Девојчето беше тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Белград-Ниш, кога „Форд“ управуван од нејзиниот дедо, Александар Стојковиќ (61), удрил во камион кој се наоѓал во спората лента. При несреќата, Вељко се здоби со повреди од кои почина веднаш, додека неговите сестра и дедо беа пренесени во Белград на лечење.

По една недела, и покрај напорите од страна на докторите девојчето не успеа да преживее.

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close