Модерна

Совршено тело и во петтата деценија: Касандра денес има 46 години и изгледа како „авион“ (ФОТО)

Венецуелската актерка Кораима Торес во 90-тите години ја освоила Македонија и регионот со главната улога во серијата “Касандра”.

Сите со нетрпение го чекале почетокот на секоја епизода, а на секој чекор се прераскажувале моментите од популарната теленовела.

loading...

Експанзијата на шпански серии во Македонија се случи во 1997 година, а токму „Касандра“ по се изгледа ќе влезе во историјата како најгледана филмска серија.

Ниту репризите на оваа серија во која Касандра, Доринда, Игнасио и Ранду кои беа главни ликови немаше помала гледаност.

По нив дојдоа некои нови актери, па Кораима Торес беше заборавена. Денеска ако ја видите нема да ја препознаете. Поминаа 27 години откако е снимена серијата, но за Кораима како времето да застанало.

Иако ја гази петтата деценија, актерката има совршено тело и изгледа како три децении помлада девојка. Таа воопшто нема направено естетски корекции, но одлучила да биде негувана.

Живот во природа и постојаните тренинзи си го направиле своето. И покрај тоа се има породено, Касандра има „плочки“ на стомакот.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close