Вести

Ново вознемирувачко видео од Италија – болница полна со сандаци, пациентите сé помлади

Докторите порачуваат – заклучете се!

Пациентите умираат сами

Собите во италијанската болница во Кремона, град во покраината Ломбардија, повеќе не се полни со медицински работници и пациенти, туку со сандаци. Толку ги има што дури и во болничката капела доби друга намена.

loading...

Семејствата на починатите нема скоро да имаат прилика да се поздрават со своите сакани, а луѓето умираат сами.

Работите да бидат уште пострашни, пациентите се сé помлади и помлади, што досега беше незабележана ситуација во светот во врска со новиот вирус, кој најтешко влијае на постарата популација.

До сега во светот забележано е повеќе од 340.000 заразени од корона вирусот, од кои починале скоро 15.000, а оздравеле 99.000.

По Кина, најголемо жариште е Италија која има повеќе од 59.000 заболени, а во црната статистика ја престига и Кина.

Според последните резултати на Министерството за здравје во Македонија има…

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close