Вести

Мицкоски: Добиле или не добиле датум за преговори одиме на избори

Ставот на партијата е јасен, веднаш после одлуката на Европскиот совет во насока на тоа дали Македонија ќе добие или нема да добие датум за преговори треба да се организираат парламентарни избори.

Ова го напиша лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на Твитер.

loading...

Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close