Таблоид

Груевски со лисици на рацете приведен во Будимпешта – судењето го следеше со капче и очила за сонце

Се уште нема информации дали Груевски ќе биде екстрадиран

Поранешниот премиер на Република Македонија денес беше приведен поради судско рочиште во Будимпешта, каде што се одлучува за негова екстрадиција. Тој на судењето беше спроведен во придружба на полицајци во цивилка, а фотографии од судењето објавија унгарските медиуми.

loading...

Груевски во судницата на прашањата одговараше облечен во панталони и бела кошула, со црно бејзбол капче и црни очила за сонце кои не ги извади за целото време додека траеше рочиштето.

Поранешниот премиер не сакал да одговара на новинарски прашања.

Од видеото што го објавија унгарските медиуми, се гледа како Груевски со сакото ги покрил лисиците, а покрај него одат полицајците во цивилка.

Loading...
Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close