Таблоид

Вељко Ражнатовиќ реши да скокне во тавче – Цеца во еуфорија, ќе си добие снаа

Свадбата е закажана за 24 ноември

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца и Аркан Ражнатовиќ, на 24 ноември ќе се ожени за својата девојка Богдана Родиќ. Свадбата е закажана неколку дена пред да започнат божиќните пости.

loading...

„Пресреќна сум, ова е многу убава вест за моето семејство. Се радувам. Прво не можев да поверувам кога Вељко ми соопшти, а потоа емоциите беа измешани. Не можам а го опишам ваквото чувство, се уште сум во еуфорија.“

Фото: Инстаграм

„Снаата ќе ја чувам и негувам сега и повеќе отколку порно, за да новиот член ни стигне весел и радосен“, изјави Цеца.

Инаку, Вељко и Богдана не ретко патуваат заедно со Цеца додека кога таа концерти во градови надвор од Србија.

Вељко уште минатата година ја извести јавноста дека наредната година планира да се ожени со Богдана, но точниот датум тогаш се уште го немаа одредено. Цеца ја поддржа одлуката на нејзиниот син, а колку ѝ е драга идната снаа покажа и со фотографии што тогаш ги објави на Инстаграм.

Фото: Инстаграм
Loading...
Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close